"دیگران" سری کتاب‌های شناخت‌نامه عباس‌ نعلبندیان توسط جواد عاطفه منتشر شد


نویسنده : پیاده رو
تاریخ ارسال :‌ 18 آبان 92
بخش : معرفی کتاب

اولین جلد از مجموعه کتاب‌های شناخت‌نامه عباس‌ نعلبندیان اول خرداد همزمان با سالمرگ این نویسنده در لندن منتشر شد.

 

اولین جلد از مجموعه پنج جلدی شناخت‌نامه‌ی عباس‌ نعلبندیان، نمایشنامه‌نویس، با عنوان «دیگرانِ عباس نعلبندیان» به تازگی توسط انتشارات H&S در لندن به چاپ رسید و روز چهارشنبه، اول خرداد، همزمان با سال‌مرگ این نمایشنامه‌نویس در لندن رونمایی شد.

این مجموعه توسط جواد عاطفه و عاطفه پاکبازنیا تألیف شده است و جلد اول آن با عنوان «دیگرانِ عباس نعلبندیان» شامل بیش از چهل مقاله از محمود دولت‌آبادی، رضا براهنی، جواد مجابی، محمدعلی سپانلو، آیدین آغداشلو، محمود استادمحمد، رضا قاسمی، یعقوب آژند، سهیل پارسا، ناصر زراعتی، فتح‌الله بی‌نیاز، منصور خلج، پرویز پورحسینی، عطاالله کوپال، مریم موحدیان، محسن آزرم، شهرام احمد‌زاده، حامد احمدی، حسين اصل عبداللهي، نیلوفر بیضایی، عاطفه پاکبازنیا، پرویز پورحسینی، روزبه حسینی، پرویز حضرتی، ستاره خرم‌زاده اصفهانی- کاظم شهبازی، رضا دادویی، مهسا دهقان‌پور، علیرضا رضایی، آزادی رضاییان مقدم، صدرالدین زاهد، ناصر زراعتی، شهلا زرلکی، سید حمید شریف‌نیا، جواد عاطفه، سیروس علی‌نژاد، احسان فکا، جواد ماه‌زاده، ارشیا مشکلانی، مریم موحدیان، افسانه نوری، پری‌رُخ هاشمی و ... درباره‌ی زندگی و زمانه‌ی عباس نعلبندیان است.

رویکرد این شناخت‌نامه و مقالات این کتاب به نوعی، فراخوان دوباره‌خوانی آثار نعلبندیان است. جلد اول این مجموعه 490 صفحه دارد و باقی مجلدات مجموعه نیز حجمی در این حدود دارند و شامل اسناد، نامه‌ها، دست‌نوشته‌ها، تصاویر و عکس‌هایی از زندگی نعلبندیان، بخشی از شعرخوانی و وصیت‌نامه صوتی نعلبندیان هم قرار است به صورت ضمیمه در کنار کتاب‌های مجموعه در اختیار مخاطبان قرار بگیرند. هر جلد این شناخت‌نامه، عنوان مشخصی دارد. به این ترتیب شعرخوانی ضمیمه «شناخت‌نامه» و وصیت‌نامه ضمیمه «مرگ‌نامه» خواهد بود.

در ادامه انتشار کتاب‌های شناخت‌نامه نعلبندیان، مجموعه آثار او نیز با مقدمه و توضیح جواد عاطفه، توسط همین ناشر بازنشر خواهد شد که در میان آن‌ها چند اثر منتشرنشده از این نمایشنامه‌نویس نیز به چشم‌ می‌خورد.

همچنین قرار است سال آینده و در انتهای چاپ تمام آثار نعلبندیان، همایشی چند روزه در دانشگاه سواز لندن با عنوان «ادبیت و تئاتر آوانگارد ایران»‌ با نحوریت و موضوع عباس نعلبندیان برگزار شود.

   لینک کوتاه :

  چاپ صفحه
بیان دیدگاه ها
نام و نام خانوادگی : *
ایمیل :
URL :
دیدگاه شما : *
  کد امنیتی
کد امنیتی :