انتشار "چهار تامل ادبی فکری" به زبان کردی
نوشته ی بابک صحرانورد


انتشار نویسنده : پیاده رو
تاریخ ارسال :‌ 10 اردیبهشت 95
بخش : معرفی کتاب

چهار تامل ادبی فکری

به قلم بابک صحرانورد

اخیراً کتابی با نام چهار تامل ادبی فکری (چوار وێستگەی ئەدەبی هزری)از بابک صحرانورد نویسنده و مترجم  کرد منتشر شده که از سوی اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان بانه  در روز پنج شنبه 9 اردیبهشت ماه با حضور علاقمندان به ادبیات و زبان کردی در سالن آمفی تئاتر این شهر رونمایی شد . این کتاب که حدوداً 500 صفحه  می باشد، چهار محور ادبی را در بر می گیرد  و به زبان کردی سورانی نوشته شده.

قسمت اول این کتاب شامل 6 مصاحبه با برخی از چهره های ادبی فارس و کرد است که بجز یک مورد بابک صحرانورد شخصاً گفتگوها را تنظیم کرده است . در بخش دوم این کتاب به  مقالاتی برمی خوریم که راجع به تئوری  داستان کوتاه و رمان می باشد و برای داستان نویسان جوان از اهمیت بسزایی برخوردار است. بخش سوم این کتاب تماماً در مورد نقد ادبی و فکری ست و در واپسین بخش چند مقاله ادبی در مورد برخی از نویسندگان و شاعران بزرگ جهان و ایران را می خوانیم .

بابک صحرانورد این کتاب را که کلاً از 40 فایل تشکیل شده در مدت 6 سال ترجمه و تالیف کرده است و در واقع در زبان کردی جزو کتابهای مهم در زمینه نقد ادبی می باشد. ناشر این کتاب انتشارات گوتار سقز است که آنرا در  تیراژ 1000 نسخه منتشر کرده است و بزودی در کردستان ایران و عراق توزیع خواند شد.

پیشتر از بابک صحرانورد 6 جلد کتاب ( تالیف- ترجمه) در ایران و عراق به زبان فارسی و کردی منتشر شده است و این هفتمین اثر مستقل این نویسنده می باشد. بابک صحرانورد جدای از اینکه در زبان فارسی تعداد زیادی ترجمه، مقاله و نقد در کارنامه ادبی خود به ثبت رسانده در ادبیات کردی نیز کارهای زیادی انجام داده. او در چند ساله ی اخیر تعداد 50 چهره ی ادبی فارس و کرد را معرفی کرده و در واقع در زمینه شناساندن ادبیات فارسی به کردی و همچنین ادبیات کردی به فارسی نقش مهمی را ایفا کرده است.

بابک صحرانورد

   لینک کوتاه :

  چاپ صفحه
بیان دیدگاه ها
نام و نام خانوادگی : *
ایمیل :
URL :
دیدگاه شما : *
  کد امنیتی
کد امنیتی :